Halil Doğan

 

Halil Doğan

 

* Hukukçu  * Avukat   * Arabulucu   * Yazar

Anasayfa Kimdir ? Yazılar Konuşmalar Fotoğraflar İletişim Videolar
Kimdir

 

Halil Doğan Kimdir ?

 

1959 yılında Urfa'da doğdu. Urfa Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan Şehitlik İlkokulu, Urfa Merkez Ortaokulu ve Urfa Lisesini (1975-76) bitirdi. 12 Eylül 1980 askeri darbesinde İstanbul Hukuk Fakültesi öğrencisiydi. 12 Eylül 1980 günü İstanbul'da okuduğu Hukuk Fakültesinin de bulunduğu Beyazıt meydanında gazeteci kimliğiyle, darbe yapmış askerlerin, tankların fotoğrafını çekti. 1982 / Şubat'ta mezun olduktan sonra 173. dönem Piyade Asteğmen olarak Pınarhisar'da vatani görevini yaptı. Askerlik sonrası avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık hayatına başladı. Halen İstanbul Barosu üyesi olarak meslek hayatını sürdürmektedir.

 

Üniversite yıllarında gazetede mizahi yazılar yazan Doğan, daha sonra "Avukatınız diyor ki" başlığı altında ulusal bir gazetede hukuk köşesi hazırladı. Aktüel, siyasi muhtevalı yazıları değişik gazete dergilerde yayınlanmıştır. Halen internet medyasında yazmaktadır.

 

Tiyatro ile amatör (oyuncu, senarist ve yönetmen) olarak ilgilendi.

2014 yılında 2. üniversite olarak, AOF Fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünden mezun oldu.

 

2014 yılında Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde alternatif yargı metotlarından biri olan Arabuluculuk teorik ve pratik eğitimini aldıktan sonra Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yazılı sınav ve mülakatta başarılı olarak, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığına bağlı Arabulucular Siciline kayıt olarak ARABULUCU BELGESİ almıştır. Normal arabuluculuk eğitimine ilaveten "iş hukukunda uzmanlık eğitimi" almış ve 01.01.2018 tarihinden itibaren yürürlüğe giren iş davalarında zorunlu arabuluculuk sürecinde "iş hukukunda uzman arabulucu" olarak görev yapmaktadır.

 

1992 yılında kurulan, kendisinin de kurucu üyesi olduğu Demokrat Hukukçular Derneğinin başkanlığını 10.01.2014 e kadar yürüttü. Dernek başkanı sıfatıyla çok sayıda televizyon ve radyoda konuşmalar yaptı ve gazetelere açıklama yaptı.

 

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Reklam

 

 

sag

Halil Doğan

uzunsag