Halil Doğan

 

Halil Doğan

 

* Hukukçu  * Avukat   * Arabulucu   * Yazar

Anasayfa Kimdir ? Yazılar Konuşmalar Fotoğraflar İletişim Videolar
John Wick 2

 

John Wick mi Polat alemdar mı?

Halil Doğan

21.02.2017

John Wick 2, 2017 ABD Yapımı bir film. Chad Stahelski’nin Yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Keanu Reeves oynuyor. Diğer rolleri ise Laurence Fishburne Riccardo ScamarcioCommonRuby Rose paylaşmış.

122 Dakikalık film Aksiyon Gerilim Macera türündeki filmin senaryosunu ise Derek Kolstad  yazmış.

Konu kısaca artık emekliye ayrılmış, tetikçilik dünyasından uzaklaşmış köpeğiyle birlikte sakin bir hayat yaşamak isteyen John Wick (Keanu Reeves), yani iyi adam, kendini yine istemediği halde tehlikeli olayların ortasında bulur ve karşısına çıkan herkesi çaresizlikten öldürür. Filmin belki de üçte ikilik kısmı adam öldürme sahnesiyle geçer.

Eski bir ortağı olan İtalyan mafyasından Santino (Riccardo Scamarcio) nun, mafya kuralları gereğince mecburen yapmasını istediği bir şey vardır. Kendi kardeşi olan Gianna D'Antonio’yu vurmak. John Wick bu defa İtalya'nın başkenti Roma'da tek başına mücadele edecektir.

Filmin tek erotik/kanlı sahnesi, bir partiye katılan ve yanına gizlice sızan John Wick tarafından öldürüleceğini anlayınca, üzerindeki tek parçalık gece kıyafetini çıkartıp, havuza girdikten sonra saç tokasıyla iki kolunu bilekten dirseğe kadar keserek, üstünü başını ve dahi havuzu kana bulayan Gianna D'Antonio (Claudia Gerini)nin oynadığı sahneydi. Bu intihar gibi ölümü yeterli ve kesin bulmayan John Wick, silahıyla başından vurarak Gianna D'Antonio’nun ölümünü garanti etti. Zira kendi geleceği onun ölümüne bağlıydı.

Kurtlar Vadisi dizisini tenkit edenler çok adam öldürülüyor diyorlardı. John Wick'de öldürülen adam sayısını film/dizi oranına vurursanız Polat Alemdar, John Wick'e yetişemez. Dehşet ve vahşet te cabası.

Dehşet ve kandan hoşlananlar için hoş ve boş vakit geçirilecek bir film.

sag

Halil Doğan

uzunsag